Ještě před rokem byl David Brožík jen jedním z několika tisíců klientů společnosti Nano Green, dodavatele elektrické energie čistě z obnovitelných zdrojů. Pak ale firma skokově zvýšila ceny elektřiny. Odkázala se přitom na nárůst ceny emisních povolenek.

„Jako zákazník jsem tehdy nechápal, proč můj dodavatel, který o sobě říká, že prodává čistě zelenou elektřinu, a tedy se ho emisní povolenky netýkají, musí zdražovat. Vypadalo to jako podvod,“ vzpomíná  Brožík v rozhovoru pro HN.

Tehdy proto napsal zakladateli firmy Petrovi Rokůskovi, aby mu vyjádřil své roztrpčení. Ten mu následně vysvětlil fungování Nano Green. A byl přesvědčivý. Dnes je David Brožík jejím provozním ředitelem a problematické nárůsty cen klientům vysvětluje on. A nemá to jednoduché.

Firma koncem léta oznámila, že od října přejde na spotové ceny – tedy ty na burze. Klientům bez fixovaných cen tak významně vzrostou platby. Podle Nano Green ale mohou na spotu někteří zákazníci i ušetřit, a to když budou mít chytré elektroměry a svou spotřebu a výrobu elektřiny inteligentně řídit. Právě tomu se chce Nano Green v následujících letech věnovat nejvíce.

Už příští rok plánuje spustit aplikaci, která bude v domácnostech, malých firmách a městských komunitách řídit velké spotřebiče a výrobní zdroje tak, aby byla jejich spotřeba i výroba elektřiny cenově výhodnější. Bude to první taková aplikace na trhu. Navíc v budoucnu mají klienti Nano Green v rámci takzvané rezidenční flexibility pomáhat vyrovnávat množství proudu v síti, za což dostanou zaplaceno.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.