Americké regulační úřady se zaměřily na automobilku Tesla miliardáře Elona Muska. Podle jejich vyšetřování se u některých vozů Tesly příliš rychle zavírají okna, špatně reagují na překážky, a mohla by tak lidem skřípnout prsty. Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) to považuje za porušení norem. Informovala o tom zpravodajská stanice BBC.

Největší světový výrobce elektromobilů proto začne v USA svolávat k opravě 1,1 milionu aut. Opatření se týká všech čtyř řad Tesly – sedanů Model 3 (z let 2017 až 2022), některých SUV Model Y (2020 – 2021), sedanů Model S a SUV Model X.

Automobilový gigant sdělil, že problém vyřeší aktualizace softwaru. Také uvedl, že nedošlo k žádnému zranění. Výzvu k návštěvě servisu dostanou majitelé vozů v listopadu.

Tesla již dříve svolávala své vozy k úpravě kvůli problémům se zadními kamerami, západkami kapoty, signalizaci zapnutí bezpečnostních pásů a softwaru zvukového systému.

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist