Americké regulační úřady se zaměřily na automobilku Tesla miliardáře Elona Muska. Podle jejich vyšetřování se u některých vozů Tesly příliš rychle zavírají okna, špatně reagují na překážky, a mohla by tak lidem skřípnout prsty. Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) to považuje za porušení norem. Informovala o tom zpravodajská stanice BBC.

Největší světový výrobce elektromobilů proto začne v USA svolávat k opravě 1,1 milionu aut. Opatření se týká všech čtyř řad Tesly – sedanů Model 3 (z let 2017 až 2022), některých SUV Model Y (2020 – 2021), sedanů Model S a SUV Model X.

Automobilový gigant sdělil, že problém vyřeší aktualizace softwaru. Také uvedl, že nedošlo k žádnému zranění. Výzvu k návštěvě servisu dostanou majitelé vozů v listopadu.

Tesla již dříve svolávala své vozy k úpravě kvůli problémům se zadními kamerami, západkami kapoty, signalizaci zapnutí bezpečnostních pásů a softwaru zvukového systému.

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.