Americká loterie Powerball vylosovala výherní šestici čísel, jejichž uhodnutí může vynést rekordní výhru ve výši 1,9 miliardy dolarů. Dosud padnul nejvyšší jackpot v roce 2016. Tři šťastlivci (z Kalifornie, Floridy a Tennessee) si tehdy 13. ledna rozdělili 1,58 miliardy dolarů. 

Tento týden dosáhl rekordní jackpot v Powerball 1,9 miliardy dolarů, a to po více než třech měsících bez velkého vítěze, kdy výhra narůstala. 

V úterý loterie vylosovala novou výherní šestici. Bylo to s hodinovým zpožděním oproti obvyklému času, protože jeden ze 48 zúčastněných amerických států měl potíže se zpracováním údajů o prodeji. Uvedla to agentura AP s tím, že konkrétní jméno státu není zatím veřejné.

Jak tedy vypadají čísla za 1,9 miliardy dolarů? 

10, 33, 41, 47, 56

A dodatkové číslo (takzvaný red ball): 10

Šance na výhru jsou jedna ku 292 milionům a většina amerických států přitom umožňuje, aby si výherce přihlásil o svou výhru po dobu 180 dní. Jackpot nakonec padl v úterý ráno v Kallifornii. Výherce získá celkem 2,04 miliardy dolarů, tedy zhruba 49,6 miliardy korun. Částka se totiž během úterý po aktualizaci výpočtu ještě navýšila. Šestici čísel předtím nikdo neuhodl 39 kol, a výherní suma tak narůstala od začátku srpna.

V Česku padla rekordní výhra v květnu 2015. Sázející si tehdy v evropské loterii Eurojackpot vsadil tiket v Pardubickém kraji a vyhrál 2,466 miliardy korun. V červnu 2019 zase sázející z České republiky v loterii Eurojackpot vyhrál 1,412 miliardy korun.