Ukazatele u čerpacích stanic řidiče zatím spíše stále děsí, ačkoliv ceny pohonných hmot za poslední dny výrazně klesají a k jarním maximům přes 50 korun za litr mají daleko. V průměru se v Česku o víkendu prodávala nafta podle dat společnosti CCS za 45,59 koruny, benzin za 41,87 koruny. Přesto se experti shodují, že čeští prodejci mají marže u nafty nadsazenévelkoobchodní ceny totiž už dlouhou dobu rapidně padají.

Výjimkou je síť čerpacích stanic Tank ONO, která se řadí k nízkomaržovým obchodníkům a ceny pohonných hmot drží tradičně nízko. Ačkoliv někteří prodejci stále mají cenový rozdíl mezi naftou a benzinem kolem pěti korun, u Tank ONO činí už jen dvě koruny. „Možná bude rozdíl za chvíli už jen koruna, protože se mi zdá, že máme lehký přetlak nafty,“ tvrdí v rozhovoru pro HN spolumajitel sítě Jiří Ondra.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.