Ceny na ukazatelích u čerpacích stanic se mění rychleji, než všichni očekávali. Pro řidiče je to ale dobrá zpráva, protože částky míří skokově dolů. Na konci minulého týdne se čekalo, že nafta zlevní do začátku prosince o 1,50 koruny na litr. O tolik už ale cenovka nafty spadla podle dat společnosti CCS tuto středu.

V Česku tak řidiči aktuálně tankují naftu průměrně za 42,85 koruny za litr, ještě na začátku listopadu přitom stála přes 47 korun. „Pokles cen byl obrovský, je to jeden z největších měsíčních propadů v historii,“ říká analytik společnosti Finlord Boris Tomčiak. Na světových tvrzích stále pokračuje pokles cen ropy, Brent stojí aktuálně kolem 85 korun za barel, podle Tomčiaka se výrazně snižují i velkoobchodní marže prodejců po celé Evropě.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.