Nejvyšší horu Česka Sněžku dnes hodinu po půlnoci zasáhl vítr o síle orkánu. Podle dat měřicí stanice Poštovny Anežka na vrcholu hory dosahovala rychlost větru v nárazech až 119,5 kilometru v hodině. Hranice orkánu činí 117,7 kilometru v hodině. Kvůli silnému větru se v neděli proto nerozjela lanovka z Pece pod Sněžkou v horním úseku. I v sobotu byl tento úsek mimo provoz.

V neděli ráno měl vítr na Sněžce rychlost v nárazech kolem 110 kilometrů v hodině, průměrná rychlost byla přes 70 kilometrů. Na Sněžce byla mlha a teplota minus dva stupně Celsia.

Lanovka na Sněžku může být podle zřizovatelů v provozu, jen pokud je rychlost větru do 60 kilometrů. Když horní úsek nejezdí, mohou se lidé z mezistanice na Růžové hoře vydat na vrchol pěšky, po trase dlouhé 2,5 kilometru. Od začátku listopadu má lanovka pravidelnou podzimní odstávku a jezdí pouze o víkendech. Do pravidelného provozu se vrátí v sobotu 10. prosince.

Sněžka, jejíž vrchol má nadmořskou výšku 1603 metrů, je podle geologů ve středoevropském prostoru zvláštností. Její tvar trojbokého jehlanu, čnící nad horskými hřebeny, působí, že klima je zde i přes nevelkou nadmořskou výšku arktické a velehorské. Často je proto odlišné než celkový ráz počasí v Krkonoších.

Na hřebenové Luční boudě ve výšce 1415 metrů nad mořem byl v neděli ráno vítr výrazně slabší, v nárazech dosahoval rychlosti 43 kilometrů v hodině. Na Luční boudě byla ráno silná mlha a asi 15 centimetrů sněhu.

V Krkonoších se v neděli lyžuje na sjezdovce na vrcholu Černé hory u Janských Lázní a na sjezdovce Pomezky v Malé Úpě. Provoz areálů vítr neomezil. Neomezil ani provoz kabinové lanovky, která lyžaře vyváží z Janských Lázní ke sjezdovce na Černé hoře.