Umělá inteligence, která umí číst rentgenové snímky, cyklistická sedla na míru nebo třeba hledačka nápadů, které osvěží zkostnatělou státní správu. Také to byli Inovátoři roku 2022, které na jaře představily Hospodářské noviny. Teď už je ale čas najít novou desítku inovátorů, na jejímž výběru se kromě odborné poroty můžete podílet i vy, naši čtenáři.

Znáte ve svém okolí někoho, kdo přišel se skvělým nápadem? Nominujte ho mezi Inovátory roku. Hospodářské noviny potřetí hledají autory a autorky projektů, které mají dopad na byznys v Česku i globálně, na udržitelnost, mají celospolečenský přesah nebo kreativitu, inspirativnost a potenciál do budoucna. A to v jakékoli oblasti života. Z navržených vybere porota deset nejzajímavějších. Kandidáti musí mít vazbu k Česku a jejich počiny vznikly v posledním roce.

Navrhnout své favority můžete jednoduše, stačí vyplnit tento formulář. Následně se vaše tipy dostanou k odborné porotě, ve které tradičně zasednou jak dříve ocenění inovátoři, tak i ti, kteří je finančně i jinak podporují v jejich rozjezdu. Výsledkem pak bude desítka opravdu jedinečných a inovativních nápadů a jejich tvůrců. Pozor – nejde nám o pořadí, nesestavujeme žebříček, ale výběr těch nejlepších, takže vítězové jsou všichni.

Součástí projektu je také speciální vydání magazínu HN Rentiér, podcasty s inovátory i těmi, kdo se pohybují kolem nich, a také slavnostní vyhlášení, jehož atmosféru si můžete připomenout ve fotogalerii. Proto neváhejte a posílejte své tipy!

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.