Americký výrobce elektromobilů Tesla svolává ve Spojených státech přes 360 000 vozů, protože testovací verze softwaru pro automatické řízení, kterou jsou vozy vybaveny, může způsobit nehodu. Oznámil to ve čtvrtek americký Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA).

Úřad tvrdí, že software Full Self-Driving Beta umožňuje vozům „překračovat rychlostní omezení či projíždět křižovatkami nezákonným nebo nepředvídatelným způsobem“, což podle něj „zvyšuje riziko nehody“.

Společnost Tesla podle agentury AP s analýzou NHTSA nesouhlasí, provede však bezplatnou aktualizaci softwaru, aby obavy úřadu rozptýlila. Tesla podle agentury Reuters uvedla, že v souvislosti s touto záležitostí nemá žádné zprávy o zraněních či úmrtích.

Tesla, v jejímž čele stojí podnikatel Elon Musk, je největším výrobcem elektromobilů na světě. V loňském roce dodala zákazníkům 1,31 milionu vozů, což představovalo meziroční nárůst o 40 procent.

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist