Loni v srpnu Evropu doslova vyděsil americký plán pustit do vlastní ekonomiky 369 miliard dolarů na podporu zelených technologií. V přepočtu osm bilionů korun (rozpočet Česka na zhruba pět let) přes daňové úlevy a přímé dotace podpoří „zelenání“ Spojených států. Ale především to, aby Američané dokázali čisté technologie sami vyrábět. Brusel se proto bojí, že Američané odlákají řadu investic, jež by jinak skončily v Evropě.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









