Česko si bude v příštích týdnech o něco blíž s dvěma silnými asijskými zeměmi. Za týden se znovu otevře přímá letecká linka mezi Prahou a jihokorejským Soulem, zrušená na začátku covidové pandemie. A v červenci začne poprvé v historii přímé letecké spojení s Tchaj-wanem. Do obou těchto zemí míří tento týden velká politická a podnikatelská delegace vedená předsedkyní Poslanecké sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09). Se zhruba 150 členy na Tchaj-wanu to bude největší podnikatelská mise v této asijské zemi za třicet let historie Česka.

V době, kdy Evropa hledá, jak modernizovat domácí průmysl a snížit závislost na výrobě v autoritářské Číně, je to důležitý politický i praktický krok. Obě země mají technologie a firmy, které mají zájem o evropský trh a zároveň také hledají možnosti, jak snížit svoji závislost na čínském trhu.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.