Policisté ve Spojených státech řeší bezprecedentní nárůst krádeží automobilů Kia a Hyundai, který v zemi nastal za poslední dva roky. Ve městě Milwaukee jich úřady evidují dvakrát tolik co v roce 2020. V St. Louis vylétl jejich počet ve srovnání druhých pololetí v roce 2021 a 2022 o 157 procent. Podobná čísla hlásí i New York, Chicago a Los Angeles.

Nárůst krádeží se týká vozů Kia, vyrobených mezi lety 2012 a 2021, a Hyundai, které sjely z výrobní linky v období 2015 - 2021. Jde o modely, které nejsou vybavené elektronickým imobilizérem, což je bezpečnostní prvek, který zabraňuje nastartovat motor bez správného klíče. K „únosu“ takového automobilu stačí jen nabíjecí USB kabel.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se