Technologická skupina Aricoma patřící pod KKCG podnikatele Karla Komárka koupila stoprocentní podíl v olomoucké firmě Consulting 4U (C4U), která se specializuje na analýzy, implementace a podporu SAP řešení. „V této oblasti je to letos už druhá dokončená akvizice Aricomy,“ sdělil ČTK Michal Malysa ze společnosti Aricoma. Cenu, za kterou skupina Arcoma stoprocentní podíl v C4U koupila, nezveřejnil.

Olomoucká společnost C4U působí na trhu od roku 2000. Tvoří ji dvacítka poradců se znalostmi aplikačních komponent, technologií a produktů SAP a obchodních procesů firem z mnoha odvětví. Od roku 2012 disponuje certifikací SAP Partner Center of Expertise. Mezi její klienty patří například Mattoni, Heineken, Tescoma či Linet. Firma má i zákazníky ze Slovenska.

Skupina Aricoma na začátku letošního roku dokončila koupi dominantní části konzultační firmy Sabris. Koupená firma je jedním z největších poskytovatelů konzultačních služeb a projektů SAP v Česku a na Slovensku. Aricoma díky transakci významně doplnila své portfolio podnikových služeb. „Obě firmy (Sabris a C4U) budou na trhu zatím sice působit samostatně a pod svými názvy, nicméně budou v rámci společné business unit využívat vzájemné synergie. Ve firmě C4U zůstane po akvizici všech pět původních majitelů, kteří se budou nadále aktivně podílet na jejím dalším rozvoji,“ uvedl Malysa.

Aricoma Group je s ročním obratem přes deset miliard korun a téměř 4000 zaměstnanci největším poskytovatelem ICT služeb v Česku a na Slovensku. Součástí Aricoma Group jsou společnosti Autocont, Cleverlance, Komix, AEC, CES EA, Internet Projekt, Seavus, Stratiteq, Clearcode nebo Musala Soft. Je součástí skupiny KKCG.

Podnikatel Komárek je podle letošního žebříčku amerického časopisu Forbes druhým nejbohatším Čechem s majetkem 7,5 miliardy USD (přes 171 miliard korun). První je vdova po vlastníkovi investiční skupiny PPF Petru Kellnerovi Renáta Kellnerová s rodinou.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist