Vláda pracuje s dvěma variantami plánu, jak získat kontrolu nad výrobou elektřiny a umožnit tak výstavbu nových jaderných zdrojů v Česku. První je jednodušší, ale příliš drahý, nejspíš nad možnosti státního rozpočtu a jen stěží politicky prosaditelný. Druhý počítá s rozdělením firmy a tím, že v nově vzniklé sesterské firmě získají větší podíl minoritní akcionáři. O záměru informuje magazín Reportér.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









