Pouhý rok strávil ve funkci vrchního státního zástupce v Olomouci Radim Daňhel. Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) v pátek dopoledne oznámil, že obdržel jeho rezignaci. Skončit má k 31. červenci. Pokud do té doby nebude vybrán jeho nástupce, úřad dočasně povede náměstek Radek Bartoš. Daňhel loni v polovině července nahradil Ivo Ištvána, který vrchní státní zastupitelství řídil se čtyřletou přestávkou od roku 1997.
Ministerstvo spravedlnosti v tiskové zprávě uvedlo, že Daňhel jako důvod rezignace uvedl, že jej k ní vedly „osobní i profesní důvody, spočívající zejména v nemožnosti efektivního řízení VSZ Olomouc při existenci poboček VSZ v Brně a v Ostravě. A to i přesto, že byl v době svého jmenování výrazným zastáncem jejich existence“.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










