Česko zažije měsíc umělé inteligence, který odstartuje 9. října v Brně. Následně se Dny AI přesunou také do Plzně, Ostravy a vyvrcholí v Praze, kde mimo jiné dojde k předání oborových ocenění AI Awards. Cílem celé akce je veřejnosti přiblížit, jak si vede v AI český byznys a výzkum. Hlavními pořadateli jsou platforma Brno.AI a organizace prg.ai ve spolupráci s agenturou CzechInvest.

„Jsme rádi, že se podařilo úsilí věnované loňskému ročníku přetavit v ambicióznější projekt a Dny AI představíme ve třech dalších městech. Vedle propojování členů ekosystému se snažíme také o zviditelnění regionů. Po brněnských Dnech jsme zaznamenali velmi pozitivní ohlasy a věřím, že na to navážeme i ve větším měřítku,“ uvádí Jan Bárta, koordinátor platformy Brno.AI, která stála za prvním brněnským ročníkem.

Dny AI nabídnou přednášky, workshopy, prezentace, ale také doprovodný program včetně propojení AI s vážnou hudbou. Ústřední linkou akce je představení umělé inteligence v návaznosti na aktuální dění a vývoj této technologie. Dostane se přitom jak na pozitiva, tak možné, zejména celospolečenské, negativní dopady související s dalším rozvojem AI.

„Cílem je přinést co možná nejvíce inspirace všem účastníkům. Ať už půjde o výzkumníky, podnikatele nebo nadšence do nových technologií,“ říká výkonný ředitel prg.ai Lukáš Kačena. Generálním sponzorem akce je společnost Qminers a hlavním mediálním partnerem Hospodářské noviny. Regionálními partnery jsou Podnikatelské a inovační centrum BIC Plzeň a Moravskoslezské inovační centrum Ostrava.

Na loňský ročník dorazil i odborník na umělou inteligenci profesor Michael Bowling.
Dny AI přilákají do Česka světové kapacity v oboru, Praha loni hostila profesora Michaela Bowlinga.
Foto: Dny AI