Letos to na okurkovou sezonu v tuzemském byznysu příliš nevypadá. Tím méně z pohledu významných insolvenčních kauz. Koncem července se definitivně rozhodne o osudu skupiny Arca Investments, obřím krachu s dluhy přes 19 miliard korun. O pár dní později budou věřitelé řešit také neutěšenou situaci ve zlínské skupině NWT rodiny Martiny Vítkové. A za pozornost určitě bude stát vývoj kolem nejpracovitějšího českého moderátora Jaromíra Soukupa a jeho mediálních firem. Poté, co v posledních měsících odrazil několik spíše symbolických insolvenčních útoků ze strany tuzemských médií, se situace vyostřuje. Ačkoliv Soukup v prohlášení označil čerstvou spolupráci se společností Servis-24 brněnského podnikatele Jana Čermáka za přátelskou výpomoc směřující k optimalizaci jeho byznysu, mezi řádky lze číst, že vládce TV Barrandov, vydavatelství Empresa Media a agentury Médea se v pomyslném ringu už opět zaklání v provazech.

„Nyní bylo důležité věci zklidnit, abychom se mohli soustředit na obchodní i provozní rozvoj skupiny. Věřím, že zkušenosti Servis-24 nám v tom pomohou,“ uvedl Jaromír Soukup v krátkém prohlášení s tím, že během léta společně představí akční plán. O jaké zkušenosti jde?

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.