Slavia se podle informací webu Sport.cz dohodla s Benficou Lisabon na přestupu fotbalového reprezentanta Davida Juráska. Dvaadvacetiletý krajní obránce podstoupí v Portugalsku zdravotní prohlídku, pražský klub by za něj měl dostat 14 milionů eur (asi 334 milionů korun).

Jurásek se stane druhým nejdražším slávistou v historii. Více stál pouze záložník Tomáš Souček, kterého koupil londýnský West Ham v roce 2020 za více než půl miliardy korun.

Talentovaný levý bek přišel do Slavie loni v únoru z Mladé Boleslavi. Ve vršovickém celku se zařadil mezi opory, celkem za „červenobílé“ v 55 soutěžních utkáních zaznamenal tři branky a 15 asistencí. Letos si Jurásek připsal první tři starty za reprezentační A-tým.

O Juráskově letním odchodu do zahraničí se spekulovalo delší dobu, zájem o něj vedle Benfiky údajně měly i Wolfsburg, Lipsko nebo Nice. V mužstvu úřadujících portugalských mistrů už působí bývalí slávisté dánský obránce Alexander Bah a chorvatský útočník Petar Musa.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist