Petra Kvitová hladce postoupila do osmifinále Wimbledonu. Deštěm přerušený zápas 3. kola se srbskou tenistkou Natalijou Stevanovičovou vyhrála dvojnásobná vítězka londýnského grandslamu 6:3, 7:5. V boji o čtvrtfinále vyzve turnajová devítka buď loňskou finalistku Tunisanku Uns Džábirovou, nebo Kanaďanku Biancu Andreescuovou.

Třiatřicetiletá Kvitová vyhrála osmý zápas za sebou a prodloužila na trávě letošní neporazitelnost. Před startem na třetím letošním grandslamu zvítězila na turnaji v Berlíně. Naposledy prohrála na trávě vloni ve 3. kole Wimbledonu se Španělkou Paulou Badosaovou.

Česká tenistka ztratila v utkání s 225. hráčkou světa a letošní wimbledonskou přemožitelkou Karolíny Plíškové Stevanovičovou servis jako první. Od stavu 1:2 ale převzala iniciativu, vyhrála čtyři hry po sobě a následně využila čtvrtý setbol. Ve druhém setu vedla díky dvěma brejkům 4:2, Srbka ale třemi hrami za sebou vývoj otočila. Utkání následně přerušil déšť.

Po návratu na dvorec Kvitová vyhrála deset míčků za sebou a servírovala na vítězství v zápase. Stevanovičová se však nevzdala a odvrátila tři mečboly. Nevyužila ale tři brejkboly a Kvitová po hodině a 51 minutách čtvrtý mečbol proměnila.

Po pětisetové bitvě porazil 16. nasazeného Američana Tommyho Paula i Jiří Lehečka a postoupil tak poprvé v životě a jako letos jediný Čech v soutěži mužů mezi šestnáct nejlepších. První set vyhrál Lehečka hladce 6:2, poté však přišly tři tie-breaky, ze kterých byl Lehečka úspěšný jen v prvním, přestože ve čtvrtém setu už měl dokonce mečbol. V pátém setu ale dominoval a zvítězil opět 6:2.

Do osmifinále Wimbledonu se z Češek probojovaly o den dříve také Markéta Vondroušová a Marie Bouzková. Ty se utkají o postup mezi nejlepších osm tenistek turnaje spolu.