Dodavatel domácích fotovoltaik Energetický holding Malina má nařízený přísnější režim v nakládání se svými penězi. Firma v insolvenci dluží tisícům svých klientů, pracovníků i obchodních partnerů. Zároveň stále posílá na účet společnosti Misura information technologies milion korun měsíčně na zajištění krizových manažerů. Podle Městského soudu v Praze a Vrchního státního zastupitelství v Praze by ale takové majetkové transakce měla firma dělat jen se souhlasem insolvenčního správce, což se nestalo.

Malina s rozhodnutím městského soudu nesouhlasí. Odvolala se k Vrchnímu soudu v Praze. Má za to, že tyto náklady jsou zcela v pořádku. „Částka jeden milion korun měsíčně je výrazně nižší než běžné platby za činnost krizových manažerů,“ sdělil HN mluvčí holdingu Roman Hrůza. Do probíhajícího insolvenčního řízení už se přihlásilo na tři tisíce věřitelů Maliny.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.