Nekonečný příběh zkrachovalé skupiny Arca s dluhy přesahujícími 20 miliard korun se dál větví do nových dějových linek. A to jak v Česku, tak na Slovensku. U našich východních sousedů se poprvé výrazně projevil nový a aktuálně zdaleka nejsilnější věřitel, česká investiční skupina Natland Tomáše Rašky. Ta před několika týdny převzala kompletní pozici J&T Banky s řadou majetkových zajištění.

Hraje se zejména o kontrolu nad energetickými společnostmi ze skupiny Arca Capital Slovakia (ACS), která patří k majetkově nejzajímavějším částem celého slovensko-českého investičního kolosu. Spadají pod ni totiž bioplynky TeHo Topoľčany, TeHo Bardejov, teplárny Toma a KMET Handlová, firmy ACS Biomasa, Bardenergy, ACS 5 či ACS Plyn s podílem v Nitrianské teplárenské spoločnosti (NTS). Právě akcie těchto firem tvoří zajištění pohledávek, které má dnes v rukou Natland.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.