Ladislav Bartoníček 30 let pracoval s Petrem Kellnerem a z první řady spolutvořil a sledoval rozvoj českého kapitalismu i největší tuzemské finanční skupiny. Do počátku letošního září tak byl s přehledem nejzkušenějším spolumajitelem PPF a zároveň neformálním poradcem s nejdelší historickou pamětí.

Po odchodu Petra Kellnera před dvěma a půl lety logicky převzal vedení skupiny v nejkritičtějších časech, podařilo se mu ji provést šokem ze smrti zakladatele, uklidnit věřitele a pokračovat v „business as usual“. Ten přitom obvyklý vůbec nebyl, protože situaci ještě zkomplikovala začínající válka na Ukrajině a utahování šroubů vůči zahraničním investorům v Číně, což byly pro PPF oboje důležité trhy. V červnu 2022 předal Bartoníček výkonné otěže Jiřímu Šmejcovi a teď prodal i svůj půlprocentní podíl v PPF. Co bude devětapadesátiletý manažer a korunový miliardář dělat dál?

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.