Pravděpodobnou příčinou nehody vrtulníku, při níž v roce 2021 na Aljašce zahynul český miliardář Petr Kellner a další čtyři lidé, byla neschopnost pilota zareagovat odpovídajícím způsobem na špatnou viditelnost. V noci na čtvrtek o tom informoval americký Národní úřad pro bezpečnost v dopravě (NTSB).

K havárii vrtulníku přispěl také „neadekvátní výcvik pilotů“ u společnosti Soloy Helicopters LLC, která lety organizovala, a nedostatečný dohled inspektora Federálního úřadu pro letectví (FAA), dodal Národní úřad pro bezpečnost v dopravě.

„V tuto chvíli se soustředíme na ztrátu vizuálního přehledu pilota,“ citovala lokální stanice KTUU Clinta Johnsona, šéfa regionu Aljaška v NTSB. „Právě to nakonec vedlo ke kontaktu s terénem a následnému sjetí stroje z kopce.“

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.