Certifikát ESG, zkratka, která nedá mnoha ředitelům firem ani investorům spát. Nová pravidla evropského reportingu o udržitelnosti se od ledna příštího roku týkají všech velkých firem obchodovaných na burze, bank a pojišťoven. Následovat mají malé a střední podniky.

Jak se v těchto pravidlech zorientovat? Stanou se dobrým pomocníkem pro rozhodování investorů? Jaké mají výhody a nevýhody společnosti, které prošly certifikačním řízením? Jaký podíl by takové firmy měly zastávat v ideálním portfoliu? Nejen o tom budou mluvit odborníci z řad investorů i zástupce burzy na summitu udržitelného rozvoje Good Company Circle 2023.  V Křižíkových pavilonech na Výstavišti v pražských Holešovicích jej pořádají Hospodářské noviny ve spolupráci s JTI.

ESG ale není jen reporting. Základem je chování firemního sektoru vůči společnosti. O legislativním ukotvení společenské odpovědnosti firem promluví mimo jiné poslankyně Barbora Urbanová či šéfka poradců ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky Jana Skalková.

Když se mluví o sociální odpovědnosti firem, nelze vynechat Fórum dárců. Každoročně zveřejňovaná Mapa dárcovství ČR jasně ukazuje, že Češi jsou ochotní pomáhat. A týká se to jak soukromých osob, tak firem. Například v roce 2022 jsme věnovali na veřejně prospěšné účely téměř dvanáct miliard korun, skoro polovina této částky připadá na dary od firem.

Konference věnovaná udržitelnosti a sociální odpovědnosti by nebyla úplná bez přítomnosti zástupců firemního sektoru a nadací. Jak funguje spolupráce těchto dvou na první pohled neslučitelných subjektů v praxi? A jak si najít svého „sponzora“, respektive jak navázat úzkou spolupráci s firmou? A také jak postavit projekt, který dává smysl jednotlivci i celé společnosti? 

Ať už jste investor, firma nebo nadace, pro vás všechny je určena konference Good Company Circle, která se koná 23. listopadu v pražských Holešovicích na Výstavišti v Křižíkových pavilonech. Vstupenku a podrobné informace získáte na adrese www.goodcompanycircle.com. Těšíme se na vás.

Good Company Circle – banner