Soutěžní dialog Nový Hlavák se dostal do svého závěru. V druhém říjnovém týdnu zasedala hodnotící komise, která po prezentaci jednotlivých návrhů finalisty soutěžního dialogu vybrala vítězný návrh na úpravy odbavovací haly hlavního nádraží Praha, revitalizaci Vrchlického sadů a plánovanou stavbu tramvajové trati Muzeum – Bolzanova. Vyhlášení výsledků spolu s představením vítězného návrhu se uskuteční v pondělí 27. listopadu 2023 v CAMP: Centrum Architektury a Městského Plánování v Praze.

Přenos z vyhlášení začne v 19:00.

Po vyhlášení vítězného návrhu bude následovat podpis smluv a dopracování studie, které bude vycházet z požadavků zadavatelů i z názoru veřejnosti vycházejícího z druhého kola participace s veřejností. Ta proběhne na přelomu letošního a příštího roku. Následně bude vypracována projektová dokumentace stavby a zahájeno jednání pro její povolení. Předpokládaný začátek realizace je v roce 2028.

Pod názvem „Nový Hlavák“ byl v květnu 2022 vypsán soutěžní dialog pro revitalizaci území kolem Hlavního nádraží, která se týká Vrchlického sadů, odbavovací haly nádraží a výstavby nové tramvajové trati. Jedná se o společnou aktivitu hlavního města Prahy, Správy železnic a Dopravního podniku hl. m. Prahy. Do soutěžního dialogu se v červenci 2022 přihlásilo 26 architektonických týmů z Česka i zahraničí. Z nich bylo vybráno nejdříve pět a následně tři architektonická studia z nichž byl vybrán vítěz.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist