Česká firma FTMO potřetí za sebou obsadila první místo v žebříčku nejrychleji rostoucích technologických firem Deloitte Technology Fast 50 v regionu střední a jihovýchodní Evropy. Česku patřilo i druhé místo v hlavním žebříčku, na kterém skončila společnost CityZen. Celkově se v hlavní kategorii umístilo 18 českých společností, tedy o pět více než loni. Průměrný růst jejich obratu byl přes 1600 procent. Uvedla to společnost Deloitte v tiskové zprávě.
Vítězná firma FTMO, která se zabývá takzvaným prop-tradingem, tedy obchodováním s cizím kapitálem, v rámci letošního ročníku rostla o 5815 procent. V žebříčku hlavní kategorie se umísťují jen firmy s nejrychlejším růstem tržeb za poslední čtyři roky. FTMO jako jediná ovládla žebříček třikrát za sebou.
V Česku jsou dva noví miliardáři, nedávno jim bylo třicet let. Trading je umění, a kdo ho zvládá, je mistr, říkají
„Ocenění v rámci programu Fast 50 pro nás bylo úplně první cenou, kterou jsme kdy dostali. Nevěděli jsme tehdy, jak vysoké tempo růstu přesně máme, a vůbec jsme se neohlíželi na ostatní. Nyní jsme byli v rámci programu oceněni již popáté, a třikrát za sebou jako vítěz hlavní kategorie. Pro celé FTMO je to skvělý ukazatel, že naše práce dává smysl a všechna dřina se vyplácí,“ uvedl výkonný ředitel Otakar Šuffner.
Společnost CityZen, která obsadila druhou příčku, je výrobcem chytrých bavlněných triček s hydrofobní úpravou. Za poslední čtyři roky zaznamenala růst tržeb o 5160 procent. Ve středoevropské padesátce se umístilo dalších 16 českých firem, mezi nimi Woltair, Knihobot, Iterait, IP Fabric či Skladon.
V kategorii Companies to Watch, jež slouží jako pomyslná „křišťálová koule“, za Česko nejvýše skončila společnost JOBka services na čtvrté pozici. V kategorii Impact Stars oceňující firmy, které propojují inovativní produkt či službu s pozitivním dopadem na společnost nebo životní prostředí, se umístily ELPLY technology, Invent Medical Group a VOS.health. Speciální uznání CE Tech Rocketship!, jímž Deloitte společně se společností Google Cloud oceňuje firmy s nejlepšími škálovatelnými technologiemi, si z Česka odnesla firma APIFY Technologies.
„Výsledky tohoto ročníku potvrzují, že české firmy v regionu střední a východní Evropy patří mezi absolutní špičku. Nejde pouze o FTMO, ale o všech 18 českých firem umístěných v hlavní kategorii. Navíc firmy z Česka rostly rychleji, než je průměr celé padesátky. Přitom se nedá říct, že by konkurence byla slabá, soutěže se stejně jako minule účastnily firmy z 18 zemí střední a východní Evropy a Pobaltí,“ uvedla partnerka Deloitte Kateřina Novotná.
Soutěže se letos zúčastnilo 317 firem z 18 států střední a východní Evropy, z toho 123 společností z Česka. Mezi padesátkou nejúspěšnějších v hlavní kategorii mělo Česko 18 firem stejně jako Polsko. Co do počtu oceněných firem v hlavním žebříčku se za Českem a Polskem umístilo Chorvatsko (pět oceněných firem), Slovensko (čtyři), Rumunsko (tři), Bulharsko (jedna) a Srbsko (jedna).
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist