Investiční výbor čínského majitele fotbalové Slavie Praha CITIC Group schválil prodej klubu finančníkovi Pavlu Tykačovi. Uvedl to web Seznam Zprávy, podle nějž jde o první ze tří kroků, kterými návrh na prodej Slavie musí na čínské straně projít.

Vršovický klub má čínské majitele od podzimu 2015. Společnost CEFC o tři roky později vystřídala skupina CITIC, která má od června 2021 ve Slavii prakticky stoprocentní podíl. Tykač by měl podle informací Eura získat 99,98 procenta akcií klubu.

Slavia ani jeden z nejbohatších Čechů ve středu možnou transakci nekomentovali. „Nepřísluší mi se vyjadřovat k rozhodnutí akcionáře o potenciálním prodeji jeho podílu, ale pod CITIC Group klub zažívá extrémně úspěšné období v českém i evropském fotbalu,“ řekl dnes Seznam Zprávám předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík, který by měl ve funkci zůstat i v případě změny majitele.

Cenu transakce média vyčíslila na dvě až 2,5 miliardy korun. Podle Hospodářských novin by majitel energetické a uhelné společnosti Sev.en Energy měl získat i stadion v Edenu. Devětapadesátiletý Tykač je podle říjnového vydání magazínu Forbes čtvrtým nejbohatším Čechem s majetkem 183,3 miliardy korun.