V uplynulém týdnu se toho dělo v byznysu hodně. Jedním z hlavních aktérů byla česká vláda – řekla, že chce nakonec čtyři jaderné reaktory, jen netuší, jak je zaplatí. A vyřadila Westinghouse. Dva dny předtím ministr Rakušan oznámil plán stoprocentně ovládnout ČEZ, aby to za pár hodin dementoval. A zároveň státní Čepro dostalo zelenou v koupi sítě benzinek. S kupní cenou to nakonec není tak divoké a šílené, jak vypadalo z prvních zpráv – tady je vysvětlující text kolegy Michaela Mareše. Přesto si stále myslím, co jsem psal v listopadovém textu – že vláda nemá pokračovat v zestátňování a rozšiřovat svou síť čerpacích stanic.

Vedle tohoto dění ale jedna z předních konzultačních firem na světě Boston Consulting Group vydala svůj výhled, ve kterém zmiňuje pět technologií, u nichž v následujících deseti až dvaceti letech dojde k zásadnímu rozvoji a které promění svět.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.