Stejně jako v jiných evropských metropolích i v Praze se pomalu stává výskyt traktorů v centru běžným jevem. Zemědělci opět míří demonstrovat do hlavního města, aby prosadili naplnění svých požadavků.
Jízdu zhruba 700 traktorů organizuje tentokrát Agrární komora (AK) a Zemědělský svaz (ZS), tedy dvě ze tří nejdůležitějších profesních organizací. Má proto mnohem větší podporu „skutečných“ zemědělců než předchozí akce, kterou svolali odborář Bohumír Dufek a kontroverzní podnikatel Zdeněk Jandejsek a kterou zemědělci označili za ukradenou.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









