Horažďovická firma Atrium, jejíž projektanty Jan Šebek vede, se dřevostavbami zabývá už přes třicet let. Dosud budovala především rodinné domy, chystá se ale i na ambicióznější projekty. Stavitelům českých dřevostaveb by měla od příštího roku pomoci nová norma, která umožní i vznik vyšších vícepodlažních dřevěných budov. Podle mladého projektanta ale dosud většímu využívání přírodního materiálu bránila spíše nedůvěra. „Nyní se ale vše otáčí, sám jsem překvapený, jak to jde rychle. Jsme na prahu zlomového bodu a nové epochy stavebnictví,“ míní.
Co se dočtete dál
- Od nového roku by měla platit nová, vstřícnější požární norma pro dřevostavby.
- Co přinese?
- Čím je způsobený už nynější boom dřevostaveb v Česku?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









