Trh vše vyřeší sám, zní poučka ortodoxních kapitalistů. Na máločem to aktuálně lze vidět lépe než na klimatu škodlivé uhelné energetice. Pálení uhlí přestává dávat jakýkoliv ekonomický smysl. Skupina ČEZ očekává, že v příštím roce se těžba a následné pálení uhlí (a plynu) bude na celkovém EBITDA, tedy zisku před započtením úroků, daní a odpisů, podílet jen ze tří procent.

Zbývá vám ještě 95 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se