Trh vše vyřeší sám, zní poučka ortodoxních kapitalistů. Na máločem to aktuálně lze vidět lépe než na klimatu škodlivé uhelné energetice. Pálení uhlí přestává dávat jakýkoliv ekonomický smysl. Skupina ČEZ očekává, že v příštím roce se těžba a následné pálení uhlí (a plynu) bude na celkovém EBITDA, tedy zisku před započtením úroků, daní a odpisů, podílet jen ze tří procent.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









