Novým majitelem MotoGP se stala americká společnost Liberty Media, která už vlastní formuli 1. O transakci za 4,2 miliardy eur (asi 106 miliard korun) informovaly weby společnosti i motocyklového šampionátu.

Liberty Media získala podíl 86 procent ve společnosti Dorna, které šampionát patřil od roku 1992. V čele Dorny podle prohlášení zůstane výkonný ředitel Carmelo Ezpeleta, jemuž spolu s dalšími členy vedení patří zbývajících 14 procent.

„Máme obrovskou radost, že se nám podařilo rozšířit portfolio sportovních a zábavních aktiv,“ uvedl šéf Liberty Media Greg Maffei. „Závody MotoGP jsou skvělou podívanou, mají věrnou a nadšenou fanouškovskou základnu a z finančního pohledu generují skvělé cash flow,“ uvedl.

„Carmelo a jeho tým vybudovali skvělou sportovní podívanou, kterou nyní ukážeme ještě širšímu publiku,“ řekl Maffei. „Jde o nejlepší možný krok v dalším vývoji MotoGP. Máme radost z toho, co to přinese Dorně, paddocku i fanouškům,“ dodal Ezpeleta.

Do spojení formule 1 a motocyklového seriálu, v němž ve třídě Moto2 startuje český jezdec Filip Salač, podle médií ještě může vstoupit Evropská komise a protikartelové zákony. V roce 2006 chtěl vlastník MotoGP společnost CVC Capital Partners, od níž Liberty Media v roce 2017 formuli 1 získala, koupit i formuli 1, komise to však umožnila pouze pod podmínkou, že motocyklový šampionát prodá.

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist