Zejména evropská jízda lékárenského řetězce Dr. Max, dobré výsledky bank, nemocnic a sázkové skupiny Fortuna loni táhly investiční skupinu Penta Investments k jedněm z nejlepších hospodářských výsledků v její bezmála třicetileté historii. Čistý zisk loni dosáhl výše 12,1 miliardy korun. Jde o druhý nejlepší výsledek po covidovém roce 2021. Tehdy skupina vydělala přes 14 miliard čistého.

Celková hodnota aktiv skupiny loni vzrostla na 359,6 miliardy korun a kumulované tržby portfoliových firem překročily 220 miliard.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Které části skupiny se na výsledku nejvíce podílely.
  • Do čeho Penta v roce 2023 nejvíce investovala.

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.