Slovo vesmír už se automaticky pojí s druhým slovem byznys a člověk si vzpomene na Elona Muska. Jen málokoho ale napadne, že je to byznys na dosah ruky týkající se každého z nás a že nemusí jít o složité experimenty astronautů nebo čím dál smělejší a realističtější plány na těžbu vzácných rud na asteroidech. 

Stačí si uvědomit, že polovina aplikací v chytrém telefonu, který nosíme v kapse, tak či onak používá data získaná nebo přenesená pomocí vesmírných technologií.

Zároveň je vesmír i nová vojenská doména, kde jsou ochrana národní bezpečnosti, ochrana našich dat a byznys velmi úzce propojené nádoby. Tohle propojení se dalo dobře vidět na začátku tohoto týdne na 7. konferenci o vesmírné bezpečnosti, kterou v Praze pořádal Prague Security Studies Institute. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.