Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj, Asociací pro urbanismus a územní plánování ČR, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Českým svazem stavebních inženýrů pořádá v pondělí 24. června 2024 v Praze vyhlášení prestižních titulů a cen v již 10. ročníku soutěžní přehlídky Urbanistický projekt roku 2024. Vyhlášení můžete sledovat od 18:00.

Z 15 přihlášených urbanistických projektů v roce 2024 je hned 7 významných projektů z Prahy, dva projekty nás zavedou do Karlovarského kraje, dále se seznámíme s projekty v Libereckém, Jihočeském, Moravskoslezském, Plzeňském, Zlínském a Vysočina.

Cílem soutěže je seznámit nejširší odbornou i laickou veřejnost s důležitostí územního plánování a urbanismem. Soutěž je vypsána na podporu realizace kvalitních územních i regulačních plánů, urbanistických studií i koncepčních řešení částí územních celků, měst, obcí i krajiny. Projekty ukazují velmi vysokou úroveň zpracování, velký rozsah, hloubku a široký záběr řešení jednotlivých lokalit. Soutěž tak odráží důležitost a význam kvalitního zpracování studií pro přípravu územních plánů, jejich změn i investičních záměrů.

Soutěž je realizovaná s podporou Ministerstva průmyslu a obchodu, Agentury pro standardizaci, Národního centra stavebnictví 4.0 a Svazem měst a obcí ČR

Nadace ABF od roku 1992 organizuje soutěž STAVBA ROKU v rámci jednoho ze svých nadačních programů. Programy a činnost nadace jsou zaměřeny na podporu a rozvoj architektury a stavitelství. Nadace ABF organizuje také ZAHRANIČNÍ STAVBU ROKU, URBANISTICKÝ PROJEKT ROKU, STAVBU ROKU STŘEDOČESKÉHO KRAJE. Součástí činnosti je udělování ZNÁMKY KVALITY výrobkům a technologiím a RATING ABF. Novým nadačním programem je prázdninová Letní škola Nadace ABF určená pro děti ZŠ.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist