Energetika začíná dávat nový význam slovu komunita. Ve společenstvích, kde se sdílí elektrická energie vyrobená z obnovitelných zdrojů, se sice lidé nebudou scházet nebo tvořit, na vzájemnosti jim to však nic neubírá. Od začátku srpna mohou být vytvářena díky novele energetického zákona známé jako lex OZE II.

Už nejde jen o dodávky menších přebytků většinou ze soukromé fotovoltaiky. Nyní mohou podnikatelé i samosprávy k zásobování vlastních provozů posílat nespotřebovanou energii do jiných provozů či vzdálených subjektů. Otevírá se tím prostor pro spolupráci mezi soukromým a veřejným sektorem.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Co přináší lex OZE II firmám.
  • Jak si mohou firmy zajistit dlouhodobé dodávky zelené elektřiny za pevnou cenu.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Více informací ze světa ekonomiky, investic, technologií, práva či lifestylu si přečtěte v aktuálním vydání týdeníku Ekonom.