Kabinetu Petra Fialy se podařil dosud největší zásek do státních financí. Až bude vládě příští rok končit její mandát, bude mít na svém kontu navýšení zadlužení České republiky o více než jeden bilion korun. I při započítání inflace byla předchozí vláda Andreje Babiše „spořivější“.

Samozřejmě je nutné dodat, že právě Fialova administrativa se potýkala hned s několika problémy. Jednak řešila dozvuky covidu, pak velkou inflační vlnu a v neposlední řadě energetickou krizi a i potíže způsobené válkou na Ukrajině. I přes tyto objektivní důvody se nabízí otázka: Co si Česko za výrazně vyšší zadlužení „koupilo“?

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Proč by Češi měli být za „rozhazovačnost“ Fialovy vlády rádi.
  • Co si Česko za nárůst obřího zadlužení koupilo.
  • Jak je na tom Česko ve snaze snižovat rozpočtové deficity ve srovnání s okolními státy.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Více informací ze světa ekonomiky, investic, technologií, práva či lifestylu si přečtěte v aktuálním vydání týdeníku Ekonom.