Zemědělci a zahrádkáři zinek dobře znají. Používají ho jako hnojivo, které zvyšuje odolnost rostlin. A podle zemědělců je ho v české půdě obecně nedostatek. Proto ho do ní uměle dodávají. To potvrzuje i ministerstvo zemědělství. Tento deficit se podle něj nejvíce projevuje při pěstování ovoce, zeleniny a dalších speciálních plodin.
Nová studie vědců z Mendelovy univerzity v Brně ale naopak upozorňuje, že v životním prostředí je už nyní zinku velké množství a to představuje zdravotní riziko.
Co se dočtete dál
- Proč se v zemědělství používá zinek?
- Jaká se s ním pojí negativa?
- Je ho v půdě málo, nebo moc?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









