Evropská komise ve středu oznámila, že společnosti Apple a Meta porušily klíčová pravidla evropského zákona o digitálních trzích (DMA). Apple dostal pokutu ve výši 500 milionů eur za porušení povinností umožnit vývojářům aplikací volně nabízet uživatelům alternativní nabídky mimo App Store.
Meta musí zaplatit 200 milionů eur za zavedení modelu „souhlas, nebo platba“, který se týká využívání osobních dat uživatelů. Jsou to první pokuty uvalené na základě zákona o digitálních trzích.
Co se dočtete dál
- Co si Evropská komise myslí o praktikách Applu a Mety.
- Jak bude regulace DMA ovlivňovat trhy v Evropě.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












