Éra Jiřího Šmejce v čele skupiny PPF ke konci června skončí. Miliardář se poté chce věnovat své investiční skupině Emma Capital, kterou v posledních letech podle svých slov dosti zanedbával. Ale ještě předtím plánuje dlouhou dovolenou, svou první v životě.

Někdejší pravá ruka Petra Kellnera převzala vedení skupiny v roce 2022, tedy rok po Kellnerově tragické smrti. Jeho tříletý manažerský kontrakt, který uzavřel s vdovou Renátou Kellnerovou, se naplní v červnu a nový uzavřen nebude. Stejně tak rodák z Karlových Varů nakonec neuplatní opci na nákup až desetinového podílu PPF. Místo toho si odnáší manažerský bonus 3,3 miliardy korun a také možnost investovat společně s PPF do rozjeté telekomunikační skupiny e& PPF Telecom Group, která provozuje operátory v Bulharsku, Maďarsku, Srbsku a na Slovensku.

Jiří Šmejc odpovídal na otázky během úterního setkání s novináři, které se odehrálo při příležitosti zveřejnění loňských výsledků a oznámení manažerských změn ve vedení PPF.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Jaké plány Šmejc po odchodu z vedení PPF má.
  • Na jaké strategické investici PPF se bude nadále podílet.
  • Co říká na konzervativnější směřování PPF.
  • Jak se mu spolupracovalo s rodinou Renáty Kellnerové.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se