Golfové hřiště Twin Chapels v pražské Vinoři mělo s herní plochou téměř 30 hektarů patřit k největším areálům v Česku. Teď ale hrozí, že si golfisté na hřišti s výhledy na Bezděz, Říp nebo Milešovku vůbec nezahrají. Společnost Golf Vinoř, která hřiště provozuje, totiž zamířila do insolvence.

Nedávno jste již předplatné aktivoval

Je nám líto, ale nabídku na váš účet v tomto případě nemůžete uplatnit.

Pokračovat na článek

Tento článek pro vás někdo odemknul

Obvykle jsou naše články jen pro předplatitele. Dejte nám na sebe e-mail a staňte se na týden zdarma předplatitelem HN+ i vy!

Navíc pro vás chystáme pravidelný výběr nejlepších článků a pohled do backstage Hospodářských novin.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet.

Děkujeme, teď už si užijte váš článek zdarma

Na váš e-mail jsme odeslali bližší informace o vašem předplatném.

Od tohoto okamžiku můžete číst neomezeně HN+ na týden zdarma. Začít můžete s článkem, který pro vás někdo odemknul.

Na váš e-mail jsme odeslali informace k registraci.

V e-mailu máte odkaz k nastavení hesla a dokončení registrace. Je to jen pár kliků, po kterých můžete číst neomezeně HN+ na týden zdarma. Ale to klidně počká, zatím si můžete přečíst článek, který pro vás někdo odemknul.

Pokračovat na článek

Podnik, jehož jediným akcionářem je podnikatel Miloš Drbal, dluží věřitelům odhadem více než 33 milionů korun. O ochranu před věřiteli požádal Golf Vinoř už na konci loňského srpna. Pražský městský soud pak mimořádné moratorium v listopadu prodloužil o další tři měsíce. Další žádost o prodloužení už ale letos v únoru zamítl.

Insolvenční návrh podala v pondělí společnost Norton Invest s pohledávkami ve výši téměř 2,4 milionu korun. "Věřitel zejména upozornil na skutečnost, že dlužník není schopen za současné situace generovat dostatečný příjem, který by mohl byť jen částečně sloužit k celkovému uspokojení jeho věřitelů," stojí v insolvenčním návrhu.

Norton Invest pohledávky odkoupil například od stavební firmy, které Golf Vinoř dluží za pronájem strojů, nebo od společnosti, jež už déle než rok čeká na proplacení 400 tisíc korun za montáž plošiny pro invalidy v golfové klubovně. Norton Invest přesto navrhuje, aby provozovatel golfového hřiště měl možnost projít reorganizací.

"Dlužník by po dobu tří let v rámci reorganizace provozoval svůj závod s tím, že by generovaný zisk částečně použil na úhradu pohledávek a další část by používal k zachování provozuschopnosti svého závodu," uvádí dokument. Zástupci Golfu Vinoř se zatím odmítli k celé věci vyjádřit.

Golfový areál vzniká od roku 2015 nedaleko silnice spojující Kbely a Vinoř s Brandýsem nad Labem. Jde o bývalou svatováclavskou poutní cestu ze Staré Boleslavi na Pražský hrad. Na hřišti jsou i dvě z celkem 44 kapliček, které poutní cestu lemovaly. Právě kvůli nim se areál jmenuje Twin Chapels. Součástí greenu je také pět jezer a mokřad. Golfistům má hřiště nabídnout celkem 27 jamek.

O výstavbě hřiště v pražské Vinoři se mluví už více než 13 let. Tehdy se do jeho výstavby hodlala pustit developerská skupina Sekyra Group podnikatele Luďka Sekyry. Výstavbu ale vzápětí zarazila ekonomická krize, Sekyra z projektu vycouval v roce 2010. Pražský magistrát nakonec vypsal další výběrové řízení na nájemce pozemků, který by hřiště postavil. V něm uspěl právě podnik Golf Vinoř Miloše Drbala.