Vítejte na portálu pro malé a střední firmy

Právě jste na portálu ProByznys.info, který přináší obsah a praktické nástroje malým a středním firmám i drobným živnostníkům.

Drobní podnikatelé odmítají opětovné zavedení minimální daně a preferují zachování současných sazeb daňových paušálů. Vyplývá to z dubnového průzkumu agentury Datank mezi více než třemi stovkami živnostníků a malých firem do deseti zaměstnanců.

Z průzkumu dále vyplývá, že přibližně polovina živnostníků nemá jasno v tom, k jakým změnám dochází v pravidlech paušálního zdanění v letošním roce. 

"Ukázalo se, že 69 procent živnostníků a firem považuje vedení daňové evidence za odborně a také časově náročnou činnost," komentoval výsledky Marek Mahdal, výkonný ředitel společnosti Superfaktura.cz, která nedávno spustila účetní online aplikaci poskytující služby právě menším firmám.

Paušály - bude změna, či ne?

Od roku 2013 by mělo právě u výdajových paušálů dojít ke změnám, když je budou moci uplatňovat jen podnikatelé z příjmy maximálně 2 miliony korun ročně. Dalším omezením bude to, že 40 % paušálem půjde uplatnit výdaje maximálně do částky 800 tisíc korun. U 30 % paušálu lze uplatnit výdaje maximálně 600 tisíc korun.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se