Cílem každého podnikatele je prodávat co nejúspěšněji své výrobky, ale zároveň za ně i dostat včas zaplaceno. Dříve či později každý dodavatel zboží či služeb dospěje do stavu, kdy je třeba začít svým odběratelům vystavovat faktury s odloženou dobou splatnosti. Byznys v dnešní době takto funguje, a to i přesto, že platební morálka v České republice je podprůměrná a zpožděné platby jsou na denním pořádku. Existují dokonce obory, kde jiné způsoby platebního styku, například předplatba nebo platba v hotovosti, ani nepřipadají v úvahu.

Tito dodavatelé mají strach z nezaplacení a berou na sebe velké riziko, že se se svými penězi již nesetkají. Příkladů z praxe je celá řada a v tomto článku si je nastíníme. K čemu může taková dlužná pohledávka vést a jak tomu předcházet?

Předcházení negativním dopadům

Z pozice specialisty v oblasti kreditního managementu učíme firmy, jak se zákazníky komunikovat, a pomáháme jim zavádět systém, jak negativním dopadům nezaplacení předcházet. Nejvíce se pomoc týká malých a středních podniků, právě takovéto firmy mají velký potenciál růstu a v okamžiku, kdy vyřeší správu svých pohledávek, do značné míry se jim uvolní ruce pro další obchod a rozvoj.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.