V minulém příspěvku jsme popsali základní doporučení firmám hodlajícím uplatnit daňový odpočet na VaV. V tomto díle se zaměříme na finanční podklady a evidenci – nezbytnou součást projektu VaV. Všechna doporučení vycházejí z konkrétních zkušeností z již proběhlých finančních kontrol, které posuzovaly oprávněnost daňového odpočtu na VaV. 

Pořádek ve financích musí být

Projekt VaV vyžaduje oddělenou evidenci nákladů, což však nutně neznamená vést pro VaV projekty samostatné účetní analytiky. Jejich vedením ale firma samozřejmě nic nezkazí a možné jsou tedy varianty obě. 

Jak vypočítat personální náklady?

Nosným nákladem při zpracování VaV odpočtu jsou, jak je zmiňováno v předchozím díle, personální náklady. Tam je také zpracování evidence k VaV projektům nejjednodušší. Důležité je při výpočtu personálních nákladů vycházet z celoročního úhrnu mzdových nákladů nebo z nákladů jednotlivých měsíců, kdy zaměstnanec pracoval na VaV projektu.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.