Microsoft je dlouhá léta největším dodavatelem operačního systému a kancelářských aplikací na světě. Svůj software ale neprodává napřímo, využívá přitom síť partnerů a prodejců. “V našem ekosystému v České republice pracuje skoro 50 tisíc lidí,” říká generální ředitel českého Microsoftu Roman Cabálek.

Dominantní pozici má firma i ve státní správě a ve školství. Původní profesí učitel si ale nemyslí, že by to mělo zásadní vliv na pozici jeho firmy. “Loajalita k technologiím je mnohem menší, než bychom si všichni v technologických firmách přáli,” uvádí Cabálek.

HN: Dodavatelé softwaru Microsoft pro velké firmy často v Česku neprodávají přímo, ale přes prostředníky a jejich provize, i když to pravidla Microsoftu zakazují. Děláte s tím něco?

Vnímám, že je tam šedá zóna. Slyším toho hodně z trhu a nevylučuji, že k tomu dochází. Ale nebudujeme masivní kontrolní mechanismus abychom to zmapovali a aktivně to neřešíme. Pro nás je hlavní spokojenost zákazníka a pokud ta není, tak se to vždy snažíme řešit.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.