Tipy obsažené v našem seriálu se vztahují k manažerské praxi. To však vůbec neznamená, že jsou použitelné jen ve světě byznysu – svou povahou jsou univerzální a platí pro libovolné prostředí. Pro lepší přehlednost je uvádíme v abecedním pořadí. Předchozí díly jsou k nalezení zde:  

Nedokončená práce      

Pro podnikání i většinu pracovních úkolů (s výjimkou veřejné správy) platí, že k úspěchu nevede rozsah provedených prací, ale jejich výsledek. Je dobré s úkolem začít a je dobré v něm pokračovat. Dokud jsme však úkol zcela nedokončili, nejen, že jsme nedosáhli toho, čeho jste dosáhnout měli, ale nedosáhli jsme ve skutečnosti ničeho. Řada lidí má přesto zvyk pracovat na určitém úkolu chvíli, poté jej dát stranou a současně si namlouvat, že něčeho dosáhli. 

Tento způsob práce vede ke značným časovým ztrátám. Důvodem je, že se k danému úkolu často už vůbec nevrátíme, takže čas na něm strávený je zcela ztracen. Anebo se k němu vrátíme, musíme však po tomto návratu věnovat určitý čas opětnému uvedení se do jeho problematiky, přehledu toho, co jsme již vykonali a novému uspořádání vlastních myšlenek. Začneme-li proto s určitým úkolem, který není příliš rozsáhlý, měli bychom se vždy snažit jej dokončit. Vyjádřeno jinými slovy, nesnažme se hromadit za sebou zásobu prací či úkolů dokončených jen zpola. 

Postupovat podle této zásady je pochopitelně nemožné, je-li úkol příliš rozsáhlý na to, aby byl ukončen najednou. Jak postupovat v těchto situacích? Je třeba se řídit heslem "rozděl a panuj", tedy rozložit úkol do dílčích etap, které lze zvládnou najednou. Tedy stanovit si, možná i písemně, vždy určitý dílčí cíl a dokončit jej bez přerušování. Jde v zásadě o takzvanou salámovou metodu, se kterou se setkáme v jednom z dalších pokračování tohoto seriálu, a to až bude řeč o metodách, jak čelit odkládání.   

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.