Ekonomika Cloudu aneb proč by se měl finanční ředitel (CFO) zajímat o Cloud computing – tak zněl semináře, který uspořádal Klub finančních ředitelů společně s firmou PROACT.

Fenomén cloudu již dávno překročil hranice informačních a komunikačních oddělení (ICT) a z technologie, která přináší konkurenční výhodu se pomalu, ale jistě stává komoditou. Role finančních ředitelů při formulaci cloudové strategie firmy tedy výrazně posiluje.

Je pravda, že globální nárůst cloudových technologií překonává celkový růst IT a cloud dnes patří k nejlépe „prodejným“ artiklům v této oblasti informačních technologií.

Většina velkých IT dodavatelů si od cloudových technologií slibuje oživení poněkud zmrtvělého trhu. Tento fakt by měli proto mít všichni finanční ředitelé na paměti, pokud uvažují o implementaci či rozšíření cloudu ve své firmě. Vždy je třeba zvažovat, zda výhodnost nabídky je opravdu taková, jakou poskytovatel cloudového řešení avizuje.

Na druhé straně je neoddiskutovatelným faktem, že pokud firma zvolí vhodnou cloudovou strategii, může docílit značných úspor nákladů.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se