Největší tuzemská realitní síť Re/Max získala pod svou značku dalšího silného hráče na tuzemském trhu s nemovitostmi. Do jejích řad vstoupilo 13 realitních kanceláří společnosti A-City. Re/Max to v úterý sdělil v tiskové zprávě. Hodnota transakce činí 60 milionů korun.

"Spojení takto významné společnosti jakou je právě A-City se značkou Re/Max, signalizuje zesílenou konsolidaci na trhu zostřením konkurence, ve které obstojí jen ti nejkvalitnější, samozřejmě ke konečnému prospěchu zákazníků," uvedl prezident a zakladatel tuzemské sítě Re/Max David Krajný.

A-City se sídlem v Brně má kanceláře hlavně na Vysočině, jižní Moravě a v jižních Čechách. Jejich roční obrat prodaných nemovitostí se pohybuje kolem 1,5 miliardy korun. Zaměstnává přes 100 makléřů. "Nabídek týkající se vstupu do některé z franšízových realitních sítí přišlo několik, ale výběr byl pro nás jednoznačný," poznamenal majitel A-City Tomáš Fašina.

Koncentrace trhu 

Prostředí realitních kanceláří v Česku se v minulých letech vyznačovalo značnou roztříštěností. Krize však podle odborníků urychlila proces koncentrace trhu, kdy řada menších hráčů vstupuje pod značky mezinárodních řetězců.

Největším hráčem je v Česku Re/Max, který na tuzemský trh vstoupil v roce 2005. V Česku má aktuálně v různé fázi otevření 155 kanceláří, práci dává přes 1200 makléřům.

Od loňského roku působí v republice také americká síť Century 21. Ta minulý týden ohlásila spojení se skupinou realitních kanceláří Bonus Group.

Ambicemi ale nešetří ani původem domácí řetězce. Například M&M reality holding na začátku srpna spojil síly s britskou realitní a stavitelskou společností House Building Capital. V tomto případě to ale není kapitálové propojení, ale sjednocení nabídky obou firem. Své vlastní sítě budují v Česku také například realitní kanceláře Mexx Reality nebo Sting.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru