Buďte v obraze

Staňte se naším fanouškem na Facebooku a neunikne Vám žádná novinka na portále ProByznys.info

Kde hledat veřejné zakázky jsme si už ukázali v prvním díle seriálu. Pro většinu podnikatelů je pak ale velmi obtížné orientovat se v problematice procesu podání nabídky do výběrového řízení. Ucházet se o veřejnou zakázku, či stát se úspěšným dodavatelem státu, však není tak nemožné, jak se většině podnikatelů na první pohled může zdát.

V dnešní době existuje řada nástrojů, které podnikatelům zdlouhavé a mnohdy komplikované vyhledávání probíhajících výběrových řízení prostřednictvím Věstníku veřejných zakázek usnadňuje. Některé služby dokonce nabízejí strukturovaný přehled veřejných zakázek dle jednotlivých odvětví či monitoring veřejných zakázek přímo na míru vaší společnosti.

Zadávací dokumentaci pečlivě pročtěte

Jakmile objevíte veřejnou zakázku, o kterou byste měli zájem, důkladně si prostudujte celou zadávací dokumentaci. Je-li vám v zadávací dokumentaci cokoliv nejasného, můžete zadavatele požádat o dodatečné informace k zadávacím podmínkám, kterými by měl zadavatel zadávací podmínky upřesnit.

Jestliže nabudete dojmu, že jsou zadávací podmínky postaveny diskriminačně či netransparentně, neváhejte využít institutu námitek proti zadávacím podmínkám.

Jak na případné námitky naleznete zde.

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se