Firmám bude hrozit stíhání za podstatně více trestných činů než dosud. Ministerstvo spravedlnosti chystá změnu teprve dva roky starého zákona a nově by mohli policisté společnosti stíhat například za lichvu, nelegální sázky, krádež nebo třeba obecné ohrožení. "Novela by měla být předložena vládě v polovině tohoto roku," uvedla mluvčí ministerstva Kateřina Hrochová.

V současnosti zákon o trestní odpovědnosti právnických osob vypočítává 78 kriminálních činů, za které mohou být firmy stíhány. Do budoucna by se měl tento seznam rozšířit zhruba na stovku provinění. "Kupodivu tam dosud chybí například některé hospodářské trestné činy, jako třeba porušení závazných pravidel hospodářského styku," upozorňuje právník Tomáš Gřivna, který je předsedou komise pro trestní právo Legislativní rady vlády.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.