Renata Mrázová
generální ředitelka / ING Pojišťovna ČR a SR /
2. místo v žebříčku 2012

25 žen českého byznysu

Od 29. března do 10. května 2013 mohou čtenáři Hospodářských novin a IHNED.cz. nominovat ženy do žebříčku

TOP 25 žen českého byznysu a

TOP 5 žen veřejné sféry.

On-line nominační formuláře, pravidla a další informace k letošní anketě najdete na www.ihned.cz/25zen.

Každá žena může být úspěšná. Podstatné ale je, aby se realizovala v něčem, co je pro ni důležité a co ji naplňuje. Je pravda, že v byznysu doposud dominují muži. Bohužel možná i kvůli tomu mají ženy tendenci se podceňovat.

Často je příčinou nedůvěry v sebe samu přesvědčení, že je třeba být ve všem perfektní. To jsou ale naprosto scestné úvahy! Ženám, kterým imponuje byznys, doporučuji: dělejte to nejlíp, jak umíte, a zůstaňte u toho ženami.

Vlastnosti, jež jsou ženám vlastní - empatie, smysl pro rovnováhu mezi pracovním a rodinným životem či přirozená tendence hledat harmonické řešení - jsou v byznysu a světě vůbec třeba jak sůl.

Ostatně i mnohé studie už dokazují, že více žen v rozhodujících rolích by společnosti prospělo nejen hmotně, ale i "duševně".

 

Karolína Topolová
generální ředitelka / AAA Auto /
1. místo v oborovém žebříčku Obchod a služby

Důležité je hlavně se nebát obecného předsudku, který říká, že žena nemá šanci stát se vrcholovým manažerem. A také nesnažit se být mužem, ale umět muže pochopit.

Hodně rovněž pomůže, když se člověk umí zasmát sám sobě. Pro mě osobně bylo asi nejtěžší získat si respekt kolegů v jednom z nejvíce "mužských" druhů podnikání, jaký na našem trhu existuje.

 

Michaela Chaloupková
členka představenstva / ČEZ/
1. místo v oborovém žebříčku Energetika a těžba nerostných surovin

Z mého pohledu bylo nejobtížnější právě prosadit se v ryze "mužském byznyse", kterým bezpochyby energetika je, a přesvědčit, že "na to mám".

Řekla bych, že díky mému umístění v anketě více lidí, a nejen odborné veřejnosti, zajímají mé názory na postavení žen ve společnosti, týkající se například rovných příležitostí v pracovním uplatnění či skloubení rodiny a práce.

Zároveň mi to umožňuje vlastním příkladem povzbuzovat ženy, že se lze prosadit ve vysoké manažerské funkci a zároveň si udržet plnohodnotný rodinný život.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 0 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.